Časomíra EJZ001 - Časomíra zobrazující se na notebooku

Tento typ časomíry lze využít  na sklopné terče a také pro děti na štafetu a další různé disciplíny. NOVINKA: měření na tisíciny!!! Ovšem tento typ časomíry také již pracuje například pro měření času motokrosu.

EXTRALIGOVÁ verze programu, ukládání jmen týmů, ukládání času do textového osuboru, možnost tisku, vše co se využívá na té nejvyšší soutěži.

V ceně nákladů tedy v ceně časomíry 9000Kč je: doprava, program na CD sladěný dle dohody, řídící jednotka k PC, startovací pistol + 10m kabele + 100ks nábojů, kabel 100m, vodotěsné konektory pro odpojení, elektronika na terče včetně čidel a světel. (vše na dva terče)

Časomíra lze různě upravovat a tím cena může být nižší. 

Časomíra na sklopné terče.

Časomíra s tlačítky na uzlování.

PODROBNÝ POPIS FUKCE

Tento typ časomíry je nejžádanějším typem časomíry. Časomíra disponuje nízkou cenou, rychlou přípravou před útokem, využitelnost jako tréninkovou časomíru ale také jako závodní časomíru. 

Základem celé této časomíry je řídící jednotka, která slouží ke komunikaci mezi terči nebo jiným cílem a notebookem. Z řídící jednotky je dále využito konektorů pro snadnější manipulaci tedy lze veškeré kabelové spoje odpojit a to ty které jsou spojeny právě s řídící jednotkou. U PC tedy je zapojena pomocí USB řídící jednotka ze které jde konektorem připojit startovací pistol, startovací tlačítko, laserová závora, deska pro výstup na věž a další varianty startu. Jako další je k řídící jednotce za pomocí konektoru připojen hlavní kabel a to o délce dráhy, 10m, 100m dle potřeby. Na konci tohoto kabele se hlavní kabel rozdvojuje a to v místě mezi terčema, tam kde stojí autobaterie. Časomíra sama o sobě nepotřebuje napájení v podobě baterie, ale je napájena z notebooku. Autobaterie je využita pro napájení světel na terčích, či jiné signalizace. U baterie se tedy kabel rozdvojuje a vede ke každému terči či jinému cílovému místu. U terčů je namontován vodotěsný konektor pro odpojení kabele a snadnou manipulaci s terči. Hlavní elektrická část je pevně uchycena na terčích. Na terči je krabička se spínací elektronikou ze které je vyveden snímač a vyvedené napájení pro signalizaci. Vše je vodotěsné.

Čidla jsou velkou otázkou, využívám magnetická čidla jelikož jsou, bezproblémová, vodotěsná, spolehlivá a přesná. Princip je takový že na sklopce je umístěn magnet a po dopadu sepne magnet čidlo. Výhodou je že čidlo snímá již 5cm od dopadu a tak při poskakování sklopky světla neblikají ale stále svítí. Lze využít i jiný typ čidel dle přání. 

Pistol, na start časomíry lze využít hned několik variant a to startovací pistol 6mm, startovací tlačítko, optickou bránu a další...

Mozkem celé časomíry je program. Program je vždy originál, sladěný do barev tůmů a je sestavován dle požadavků. Program měří dva časy, dvě dráhy, lze měřit pouze jeden čas, automaticky ukládá časy do poznámkového bloku ze kterého jdou posléze vytisknout. Program také má funkci semaforu, na větší vzdálenost pokud nemají terče signalizaci v podobě světel tak časomíra sama ukazuje zda je nějaký terč sepnutý a napoví který přesně to je. Program je dodáván na CD společně s ovladačemi a online instalace je samozřejmostí. K programu vydávám pravidelně aktualizace s vylepšením. Program se snažím neustále zdokonalovat. Program je dodám ve dvou verzích a to v tréninkové a promítací. 

 

Jak časomíry vypadají můžete vidět na následujících videích, časomíry jsou podobné a tak je vybráno jen pár videí na ukázku.

První časomíra testovaná u SDH Voltýřov, od té doby se vývoj velmi posunul, podívejte se i na další novější videa.

 

 

 

 

 
 
 

 

 

Velká řada výhod:

Snadná montáž, originální provedení, nízká cena100% záruka spolehlivosti, ukládání časů, online podpora, možnost přidání LED displeje za 3000Kč a mnoho dalších výhod.

A nevýhody? 
Nevýhody nejsou žádné, jedná se o kvalitní, spolehlivou, přesnou a především dostupnou časomíru.

 

Časomíra se skládá:

Základem je mít kovovou konstrukci terčů, pokud nemáte mohu dodat za cenu 9500Kč, více zde http://elektrozdenek.wbs.cz/Hasicske-potreby.html?gen=121

Časomíra v plné výbavě: 

 Kabel o délce dle potřeby, většinou 100m  

Kabel dodávám na kovové cívce pro lepší manipulaci.

Kdy na konci kabele je řídící jednotka,  která může být 

odpojitelná a nebo pevně připojená na kabelu.

 

Řídící jednotka převádí signál od terčů do počítače na kterém je časomíra, součástí časomíry je samozřejmě samotný program do počítače, který je dodán na CD.

U samotných terčů jsou speciální krabičky ve kterých jsou obvody pro vyhodnocení signálu a snímací čidla. Čidla jsou magnetická, jelikož jsou nejspolehlivější a nejpřesnější. 

 

 

Nebo také je možnost pro štafetu, či jiné disciplíny spínat časomíru tlačítky.

V poslední řadě, jsou součástí časomíry světla a ke startování buď obyčejné tlačítko a nebo startovací pistole, na "poplašňáky" 6mm.

 

 

Montáž je rychlá a jednoduchá. Natáhnout kabel, zacvaknout tři konektory a vyběhnout. Veškerá kabeláž může být odpojitelná ale také může být na pevno,vše je to na Vás.

Veškeré komponenty kromě řídící jednotky jsou vodotěsné a jsou testovány.

 

Ukázky již vytvořených programů, fungujících v praxi:

Programy měří čas 00:000 

Program si programuji sám a je upraven podle Vašich představ, vždy v právém horním rohu je název Vašeho SDH a jako ikona je nějaká Vaše fotka kterou dodáte. 

Ovšem často na závodech, chcete aby čas byl vidět i pro diváky, jelikož LED displeje

jsou dražší, tak vytvářím programy pro promítání a to vždy automaticky v ceně.

Barvy vždy ladím do barev týmu. Program je dodáván s ovladači na CD společně s časomírou.

I takto může vypadat dokončená časomíra, kdy byla bez pistole, odpojitelná na všech koncích, určená na terče 100m kabele + 5m kabele určená pro děti na spínání tlačítkama. 

Tato časomíra je jiná než ostatní, jen časomírou to nekončí, k programu vycházejí aktualizace s vylepšením programu a s rozšířením o další funkce. 

AKTUALIZACE s vylepšením ZDARMA http://elektrozdenek.wbs.cz/Aktualizace-zavodni-casomira.html?gen=732

A cena? 

Cena za časomíru v plné výbavě je 9000Kč včetně dopravy. Ovšem pokud budete chtít místo pistole tlačítko, cena se ihned zmenší. Vše je o domluvě, pokud Vás to zajímá, napište mi na email zdenek-jiri@seznam.cz budu rád za každý Váš dotaz.

Časomíra nemusí být vždy jen pro hasiče

 

Komentáře

Nový vzkaz
nick  
text
 
 
116-5šest  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist